Saime toetust Rahvakultuurikeskuselt etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse prgrammi alamsuunast "Lapsed teatrisse"

Kasekese lapsed käisid 13. veebruaril Tartus teatris. Lapsi oli kolmest vanemast rühmast - Kullerkupu, Kannikese ja Karikakra rühmadest.

Koostöö projekt Rootsi Lillgårdeni eelkooliga Hässleholmi omavalitsuses

 

Lasteaed Kaseke osaleb rahvusvahelises projektis "Digitaliseerimise ja integratsiooni osalus ja mõju koolieelsete laste seas".

SA Innove projekt "Draamaõpe Valga lasteaias Kaseke"

  

Valga lasteaed Kaseke sai toetuse SA Innovest draamaõpetuse koolituse läbiviimiseks õpetajatele. 

Toetuse saime SA Innove programmi "Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuse juhid" väljakuulutatud taotlusvoorust "Alushariduse parimate praktikate jagamise õpiüritus". Koolitus toimus lasteaias kolmel koolituspäeval õpetajatele kahes vahetuses. Koolitajaks oli Tallinna Nukumuuseumi juhataja Maria Usk. 

  

Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel

 

Noortevahetus projekti toetab Erasmus + ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Erasmus + programmist - EstYES-i vahendusel 2021-2022 õppeaastal.

Viide Solidaarsuskorpuse agentuuri kodulehele (www.euroopanoored.eu). Projekti koordineerib organisatsioon MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES.

Alates 05. novembrist 2021.a. alustas vabatahtlikku teenistust Kasekese lasteaias kuues välisvabatahtlik. Seekord on neiu Micol Pesaresi pärit Itaaliast. Micol on lõpetanud sel aastal gümnaasiumi. Töökogemuse on ta saanud oma isa kohvikust, kus ta oli kondiiter ja mõnikord ka ettekandja. Micolil on suur huvi muusika vastu. Ta mängib klaverit alates 4. eluaastast, lisaks on ta õppinud viiulit, ukulelet ja flööti. Iseseisvalt õpib elektrikitarri. Peale muusika on suur kirg veel ujumise ja uisutamise vastu. 

Micol valis vabatahtliku teenistuse projekti, sest ta armastab lapsi ning soovib saada õpetajaks, järgmisel aastal on tal plaanis ülikoolis õpinguid alustada. Tal on soov enne õpinguid saada kogemus keskkonnas, kus on lapsed, et ennast selles valdkonnas proovile panna. 

Micolil on suur huvi Põhja-Euroopa riikide vastu. Ta on olnud vabatahtlikuks Soomes ühes talus, hoolitsedes hobuste eest. Pärast seda otsustas ta valida Eesti, kuna see on üks riikidest, millest ta palju ei tea ja tahab Eesti kultuuri kohta rohkem teada saada.

Meie omalt poolt teeme Kasekese lasteaias kõik selleks, et Micol tunneb ennast siin hästi ja turvaliselt. Soovime, et ta saab palju uut teada Eesti kommetest ja kultuurist ning toetame teda keele õppimisel. 

 

HITSA programm ProgeTiiger

 

Lasteaed Kaseke sai 2018/2019 õppeaastal positiivse vastuse taotlusele Hariduse ja Infotehnoloogia Sihtasutuse programmist ProgeTiiger. Soetasime lasteaeda kuus (6) Lego komplekti WeDo 2,0.

 

KIK-i projektid

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetas 2021/2022 õppeaastal lasteaed Kaseke koolieelikute õppeprogrammi "Kalapäev-õpime ja kokkame". Programmi eesmärgiks oli omandada teadmisi Eesti kaladest, õppida eristama liike, tundma nende eluviisi ja elupaiku, teada olulisemat infot kalapüügist ja kalade kaitsest, suhtuma loodusesse säästvalt. Praktiliselt tutvuda kala sise- ja välisehitusega, õppida räime puhastama ja toiduks valmistama. 

Koostöö projekt Läti Ozolnieku maakonna lasteaiaga Bitïte

Lasteaed Kaseke osaleb rahvusvahelises projektis "Loodusest inspireeritud atraktiivne õppimine" koos Läti lasteaedadega.