Erasmus + programm - noortevahetus EstYES-i vahendusel 2017-2018 õppeaastal

11:12 07.09.2017

Alates 05. septembrist töötab Kasekese lasteaias välisvabatahtlik Armeeniast, rõõmsameelne neiu Tamara. Tema on meie lasteaias teine vabatahtlik. Eelmisel õppeaastal oli meil vabatahtlikuga esimene kogemus, see tekitas kogu personalile positiivse kogemuse, seepärast otsustasime jätkata oma organisatsioonis vabatahtliku teenistusega. Nii nagu iga inimene on omaette isiksus, siis kindlasti saab selle aasta kogemus olema pisut teistsugune võrreldes eelmise õppeaastaga. Olles mõned päevad töötanud koos Tamaraga, saame juba praegu tunda uusi emotsioone ja kogemusi. 

Tamara töötab Kullerkupu rühmas, sest seal vajab paar last rohkem tähelepanu ja individuaalset tegelemist. Tamara räägib vabalt inglise ja vene keelt ning on väga huvitatud eesti keele õppimisest. Tamara sõnul töö lastega kiirendab keele omandamist. Ta osaleb rühma tegevustel hetkel vaatlejana ja kuulajana, edaspidi on tal kindlasti võimalik õppetegevuste planeerimisel ning nende läbiviimisel osaleda. 

Tamarale meeldivad väga lapsed, ta leiab nendega kiiresti kontakti ning laste poolt on ta hästi vastu võetud. Rühma meeskond ja juhtkond on Tamarale igati toeks keele õppimisel ja keskkonda sisse elamisel. Viisime ta kokku Valga noortekeskuse töötajatega, kus ta leidis endale uusi kontakte ning kohtus Austriast tulnud vabatahtlikuga.

Meie lasteaias on nüüd veel rohkem sära ja elevust ning positiivseid emotsioone tänu Tamarale! Omalt poolt teeme kõik selleks, et tal oleks meie keskel hea olla.